Главная > Лента > «Польские политики вновь хотят стать «цивилизаторами дикой Украины», — Вятович

«Польские политики вновь хотят стать «цивилизаторами дикой Украины», — Вятович

протестующий поляк

Глава Украинского института национальной памяти прокомментировал заявления польского политика, министра иностранных дел республики Польша Витольда Ващиковского, относительно запрета на въезд в страну для людей «с антипольскими взглядами».

«Щойно прочитав заяву чільника МЗС західної сусідки — Польщі. У ній погрози оголосити персонами нон-ґрата посадовців, причетних до тимчасового призупинення пошуків польських могил в Україні та незаконного спорудження на українських теренах польських пам‘ятників.

Тобто, таким чином хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства. Здається, цього разу Польща хоче піти навіть далі за Росію.

П.С. На останній зустрічі на високому рівні із польською стороною, крім мене були: міністр культури, його перша заступниця, керівник департаменту МЗС, і тд. Їм всім закриють в’їзд до Польщі?» — задает риторический вопрос своему оппоненту Вятович.

Подводя итог Глава Украинского института национальной памяти констатирует:

«На схід від України марять «Третім Римом», на захід — хтось захопився «Четвертим»? (ред.: приводит еще одну недавнюю цитату польской стороны об Украине) Ян Жарін: «Україна не хоче належати до римської цивілізації. Вона поводиться як варвар у питаннях історичної пам’яті».

Нагадаю про варварів — протягом 2014-2017 років на території Польщі 14 (!) разів було сплюндровано хрести на українських похованнях. Представники «римської цивілізації» вважають це нормальним».